Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Gdzie kupić strój cosplay?

2022-02-02
Gdzie kupić strój cosplay?

Z praktycznego punktu widzenia, strój stanowi najistotniejszą część tak zwanego cosplayu. Jego samodzielne stworzenie, jest jednakże dosyć problematyczne – potrzebny będzie niewątpliwie czas i nieco wprawy, aby kreacja mogła się bardzo ciekawie zaprezentować pod wizualnym kątem. Dlatego też znacznie bardziej rozsądne będzie nabywanie już gotowych strojów, których ceny wbrew temu co może się wydawać, nie są zbyt wysokie. Co powinno się wiedzieć odnośnie cosplayu? Dlaczego przygotowanie projektu i wykonanie stroju, będą mieć tak spore znaczenie? Gdzie można nabyć ubranie na cosplay? Jak powinny wyglądać surowce do ich wytwarzania? Odpowiedzi na te pytania, postaramy się udzielić w poniższym artykule, do zapoznania z którym zapraszamy każdą interesująca się tą tematyką osobę. 

Cosplay – czym jest dla ludzi? 

Każdorazowe przebieranie się za bohatera kreskówki, filmu, komiksu albo komputerowej gry, nazywane jest coaplayem. Do powstania takiego ruchu doszło w Japonii, czyli w tak zwanej krainie wschodzącego słońca, chociaż są pewne przypuszczenia, iż jego kolebka było USA. Dzisiaj cosplay uważany jest za swego rodzaju subkulturę, a powstał on równolegle wraz z rozwojem anime na terenie Japonii i mógł się stać częścią młodzieży japońskiej, podbijając stopniowo całą kulę ziemską. 

Tego rodzaju tematyczne festiwale i spotkania, odbywać się mogą w każdym z krajów, dając nam możliwość pokazywania siebie oraz swoich bohaterów, spojrzenia na inne osoby z tymi samymi zainteresowaniami oraz udowodnienia każdemu, iż jest się najlepszym spośród cosplayerów. W Polsce każdego roku organizowany jest w Poznaniu festiwal fantastyki na Pyrkon, gdzie wybrane osoby mogą brać udział w konkursach z uwzględnieniem możliwości otrzymania nagrody, zaś inni mają szansę zaprezentowania własnego kostiumu. Żeby móc pokazać się w kostiumie ulubionej postaci, należy go zamówić albo też uszyć. Gdzie można nabyć w dobrej cenie strój cosplay? Takich elementów należy poszukiwać w sklepach z akcesoriami cosplay. Powinny to być najwyższej jakości produkty przygotowane z właściwie wybranych materiałów termoplastycznych, czy też pianki Eva. 

Dlaczego zaprojektowanie oraz wykonanie stroju ma tak ogromne znaczenie?

Nie da się zaprzeczyć, iż cosplay bardzo szybko zaczął zrzeszać sporą ilość pasjonatów. Przykładem mogą być chociażby organizowane regularnie festiwale, w których to cosplayerzy decydują się na tworzenie odrębnych kategorii. W ramach wymienionego tutaj eventy rozgrywa się różne fabularne gry, co pozwoliło zyskać popularność w obrębie całego świata. Sporo osób zastanawia się jednakże na tym, na czym polega fenomen tej oryginalnej subkultury. Naukowcy uważają, iż ludzie starają się nierzadko znaleźć ucieczkę od rzeczywistości. Jest to swego rodzaju metoda na tworzenie ochronnej bariery przed życiem codziennym. 

Osoby zajmujące się zawodowo psychologią sądzą, iż cosplay angażuje głównie takie osoby, którym nie udało się jak dotąd odnaleźć własnej drogi życia, równocześnie nie zdefiniowały one także swoich rzeczywistych potrzeb. Ta subkultura pozwala na mentalne otwarcie się, istnieje także szansa na wyróżnianie się. Ponadto, cosplay jest gwarancją za zapoznanie z nowymi osobami, potencjalnymi przyjaciółmi, którzy wyznają takie same wartości. Kreacja w wypadku wymienionej subkultury, to bardzo ważna kwestia. 

Gdzie najlepiej kupić strój cosplay? 

Spora część pasjonatów opisywanej subkultury zastanawia się, gdzie właściwie można nabyć odpowiedni strój. Przede wszystkim, warto będzie stawiać na internetowe sklepy. Znaleźć można tam sporo ciekawych rzeczy, które idealnie mogą się wpisywać w każdą kreację. Przykładem będą chociażby gotowe już peruki – można je podcinać, czy też modelować według własnego uznania. Nierzadko znajdziemy tam także mniej możliwe do przewidzenia elementy, jak na przykład części zbroi albo miecze. Alternatywę stanowią sklepy w postaci stacjonarnej, które również są niezwykle rozpowszechnione. Osoby tam pracujące, na pewno doradzą nam podczas dobierania odpowiedniego rozwiązania. Ponadto, możemy na żywo zobaczyć, jak wyglądają wszystkie elementy stroju. Spora część osób, odwiedza również sklepy oferujące używaną odzież, co jest także godne naszej uwagi. Można również kupić wybrane części ubioru w dosyć atrakcyjnych cenach. W praktyce jednakże wybór zależeć będzie od naszych preferencji. 

Surowce do stworzenia strojów cosplay

Lateks, pianka Eva, pleksi, materiały termoplastyczne, nietoksyczna epoksydowa żywica, pcv, tkaniny oraz sporo innych opcji. Wybrane firmy wyspecjalizowane są w szyciu kreacji cosplay, które później sprzedają we własnych sklepach. Dochodzi tam także do powstania peruk i rekwizytów, bez użycia których żaden strój nie mógłby być kompletny. Przecież cosplayerzy żyją własnymi postaciami, znają związane z nimi historie na pamięć i będą w stanie rozpoznawać je spośród wielu innych. Móc spotkać się z cosplayerem, to spotkać ulubionego bohatera na żywo, przeprowadzić z nim rozmowę. Spora ilość młodych ludzi marzy o tym, aby móc się stać kimś innym, kogo podziwia się w obrębie całego świata. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 946 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-17
Przyszło szybciej niż było podane
2024-05-14
Całe zamowinie przeszło pomyślnie i bezproblemowo :)
pixel