Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zrobić strój cosplay?

2022-03-01
Jak zrobić strój cosplay?

Jeżeli pragniemy spróbować czegoś zupełnie nowego, a nasze zainteresowania wzbudził tak zwany cosplay, nie powinniśmy się zbyt długo zastanawiać. To hobby, stanowi nie tylko świetną zabawę, ale również jest pasją umożliwiającą rozwijanie swojej kreatywności. Cosplay opiera się na zrobieniu dla siebie takiego rodzaju ubioru, który będzie możliwie jak najlepiej odzwierciedlał wygląd danej postaci z animacji, serialu albo filmu. Tego typu stroje wykonuje się zwykle na rożnego typu konkursy, zaś w czasie ich oceny ważna jest nie tylko właściwa charakteryzacja, ale również odpowiednia aktorska gra. Czy możliwe jest wykonanie takiego cosplay zupełnie samodzielnie? Oczywiście, iż tak – nie będzie w tym nic nader trudnego. Trzeba się tylko właściwie przygotować, jak i zgromadzić wszelkie niezbędne nam surowce, w które możemy się zaopatrzyć w specjalistycznych sklepach.

Cosplay – od czego najlepiej będzie zacząć?

Na początku powinniśmy dokonać wyboru postaci, której ubiór mamy w planie odwzorować. Nie warto porywać się od razu na bardzo trudne charakteryzacje. Pierwszy spośród strojów, nie powinien być zbytnio skomplikowany do zrobienia, gdyż wystarczające będzie znalezienie ubrań w dopasowanej do siebie barwie. Kolory, jak i ich odcienie są kluczowymi i niezwykle istotnymi elementami, gdyż później wystarczy ich przerobienie w taki sposób, aby nadać im pożądany wygląd, zbliżony oczywiście możliwie najbardziej do oryginału. W opisywanym kroku, nie będą nam potrzebne żadne specjalne surowce – wystarczające będą zdecydowanie stare ubrania albo też kawałki materiałów. Można zastosować również ubrania zakupione przykładowo w sklepie z tanią odzieżą. Podczas wykonywania cosplayu, warto będzie jednakże mieć umiejętności szycia albo korzystać z pomocy profesjonalisty. Jeżeli wybrane przez nas ubranie ma w posiadaniu choćby niewielkie, jednakże trójwymiarowe elementy, to w następnym etapie powinniśmy zacząć je przygotowywać – do tego celu przydatna może być tak zwana pianka do cosplayu. Nie jest to oczywiście żaden spośród wymogów. Osoby dopiero co rozpoczynające przygodę z cosplay, nierzadko tworzą pierwsze ze swoich strojów, stosując przy tym taktykę dobierania do siebie gotowych już części garderoby, jak i różnego typu dodatków. Natomiast osoby, które spędziły znacznie więcej czasu tej pasji, będą w stanie tworzyć takie stroje zupełnie samodzielnie z wykorzystaniem kupionych surowców do cosplayu. Należy mieć na względzie, iż cosplay nie jest wyłącznie samym ubiorem. Niezwykle ważną częścią każdego cosplayu, jest właściwie zrobiona fryzura albo odpowiednio dobrana peruka i w prawidłowy sposób przygotowana charakteryzacja. Tworząc cosplay, nie można pomijać również niewielkich szczegółów, takich jak chociażby soczewki kontaktowe, biżuteria, czy też rekwizyty, jak na przykład charakterystyczna dla danej postaci broń. W tym celu, przydatne mogą być specjalne surowce.

Odpowiednio wybrane materiały

Jak można się łatwo domyślić, nie każdego będzie stać na wysokiej jakości surowce prosto ze sklepowych regałów. Warto zatem sukcesywnie przeszukiwać sklepy z używaną odzieżą oraz kosze wyprzedażowe w marketach. Znaleźć tam można prawdziwe perełki, które dostępne są za niewielką kwotę. I w tym przypadku nie możemy jednakże zapomnieć, iż nie będzie możliwe otrzymanie idealnego ubioru tylko z przerobionych odpowiednio elementów garderoby. Mając dosyć ograniczony budżet, najlepiej będzie odpowiednio zaplanować zakupy oraz tworzyć swój strój etapami. Zanim cokolwiek kupimy, musimy przygotować listę, żeby wydatki oraz straty były możliwie jak najmniejsze. Pamiętajmy, iż wysokiej jakości surowce to spore koszty. Nie można uzyskać przełomowego rezultatu bez dużej inwestycji finansowej, jest to niemalże niemożliwe.

Szkła kontaktowe oraz peruka

Tak naprawdę, jest to temat, o którym można pisać właściwie bez końca. Niemal każdego dnia, możemy natrafić na odpowiednich forach internetowych na pytania typu ,,Czy możliwe jest wykonanie cosplay bez użycia peruki?”. Odpowiedź będzie brzmiała: oczywiście, iż się da. Niemniej jednak, warto wymienić plusy jej posiadania. Po pierwsze, a zarazem także najważniejsze, wygląda ona znacznie lepiej, aniżeli najzwyklejsze włosy. Zwykle będzie ona od nich znacznie gęstsza i łatwiejsza do układania, w dodatku potrafi nadawać, tak pożądany przez cosplayerów, znacznie mniej realistyczny wygląd. Dokonując zakupu peruki, mamy znacznie lepsze ple do popisu, ponieważ nie musimy się obawiać o gęstość czy też długość naszych włosów. Ceny mieszczą się w zakresie kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Z pewnością, nie wydamy więcej aniżeli 80-150 złotych, żebyśmy mogli otrzymać właściwy rezultat na zdjęciach albo konwencie. Osoby zajmujące się sprzedażą takich peruk, dorzucają do nich nierzadko ważny dodatek pod postacią siateczki na włosy. Jeżeli takiej nie dostaniemy wystarczy, iż weźmiemy elastyczną, starą pończochę, naciągniemy ją na głowę, schowamy do niej każdy włos, a później odetniemy końcówkę. Trzyma ona nawet dużo lepiej, aniżeli siatki profesjonalne. Posiadając sporej długości włosy, nie wystarczy tylko ich upięcie w kucyk czy też w koka i nałożenie na nie siatki, ponieważ rozłożą się one niezbyt równomiernie i peruka będzie krzywo leżeć. Wystarczy wówczas, iż znajdziemy odpowiednie tutoriale, w których prezentowane będą różnorodne metody na upięcie włosów.

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 1002 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-17
Polecam serdecznie
2024-06-13
Od zamówienia do otrzymania przesyłki 26 godzin.(Szczecin- Lubelskie). Brawo
pixel