Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Materiały termoplastyczne

( ilość produktów: 37 )

Czym jest tworzywo termoplastyczne?

Tworzywa termoplastyczne to takie tworzywa sztuczne, które pod wpływem odpowiedniej temperatury stają się plastyczne. Po ostygnięciu stają się z powrotem sztywne i zachowują nadany im kształt. W przemyśle formowane są w procesie tłoczenia lub wtryskiwania. Nasze tworzywa termoplastyczne oferujemy w formie arkuszy oraz granulatu. Są to materiały o niskiej topliwości co oznacza, że aktywowane są w temperaturze od 60°C do 110°C.

Czym wyróżniają się termoplasty Worbla i Cosplayflex?

Worbla i Cosplayflex sprzedajemy w arkuszach w rozmiarach od 37,5 cm x 50cm do 1,5m x 1m. Mogą być reaktywowane wielokrotnie dzięki czemu, a raz użyty materiał możesz przetworzyć ponownie. Przy tym są to produkty niemal bezodpadowe ponieważ w większości przypadków ich resztki można ze sobą sklejać. Dzięki plastyczności, którą uzyskują we względnie niskiej temperaturze, można je łatwo formować. Umożliwią Ci tworzenie w dość łatwy sposób i krótkim czasie na stworzenie projektów o złożonym kształcie. Większość z nich przypomina plastik. Jedynie Cosplayflex Clear jest w formie gumowej maty dzięki czemu jest znacznie bardziej elastyczny. Jako, że jest transparentny nadaje się do podświetlanych projektów. A dzięki swojej konsystencji i grubości bardzo dobrze odciska się w formach. Worbla Transpa Art to również materiał przezroczysty. Od Cosplayflex Clear różni się tym, że jest sztywniejszy i lepiej zachowuje nadany mu kształt.

Jaki materiał wybrać?

Każdy z termoplastów Cosplayflex i Worbla ma odmienne cechy i zastosowanie. Cosplayflex jest podstawowym materiałem do budowy większości kostiumów. Ten polecamy najczęściej początkującym użytkownikom ze względu na uniwersalność, łatwość użycia oraz na niższą cenę. Dla bardziej wymagających z pewnością lepszym wyborem będzie Worbla. Black Art jest bardzo gładka i ma drobną strukturę. Pearly Art również jest niesamowicie gładka, ale przy tym biała i posiada bardzo mocny klej aktywowany pod wpływem ciepła. Flame Red wykorzystywana jest przez profesjonalistów, dla których ważną rolę odgrywają bezpieczeństwo i przepisy przeciwpożarowe ponieważ ta odmiana jest ognioodporna. Meshed Art posiada siatkę, która zapobiega rozerwaniu tworzywa podczas pracy. Za to najbardziej wszechstronnym i unikalnym materiałem jest Kobra Cast. Jest cieńsza, posiada wytrzymałą i rozciągliwą siatkę. Jest doskonałym uzupełnieniem tekstyliów ponieważ pozwala na nadanie i zachowanie kształtów.

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 726 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-29
Polecam
2023-11-22
Wszystko zgodne z opisem,szybka dostawa.polecam
pixel