Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dlaczego Flexi Paint?

Flexi Paint to elastyczna farba przeznaczona do malowania pianki EVA oraz innych elastycznych materiałów. Są to specjalne farby do projektów Cosplay i LARP przy tworzeniu kostiumów oraz rekwizytów. Dzięki specjalnym właściwościom powierzchnia po wyschnięciu pozostaje zawsze elastyczna i nie pęka. Jest to szczególnie ważne przy kostiumach, które narażone są na zginanie.

Czy farba jest bezpieczna?

Farby są na bazie wodnej, dzięki czemu z łatwością umyjesz narzędzia po skończonej pracy przy pomocy wody z mydłem lub wyczyścisz zabrudzone miejsca. Produkty Flexi Paint są nietoksyczne i bezpieczne w użyciu.

Czy potrzebny jest podkład do farby Flexi Paint?

Do Flexi nie jest potrzebny podkład, ponieważ jest już kompleksowy sam w sobie. Z pianką EVA dobrze łączy się jako warstwa podkładowa, pośrednia i nawierzchniowa.

Czy można malować aerografem?

Oczywiście, jednak należy pamiętać, że najpierw koniecznie trzeba rozcieńczyć z wodą, a dla lepszych rezultatów idealnie sprawdzi się woda destylowana.

Czy farba Flexi Paint jest wytrzymała?

Flexi Paint jest wytrzymała, dlatego bardzo często stosowany jest do cosplay'ów, kostiumów czy rekwizytów. Jednak zaleca się unikania używania przy ujemnych temperaturach.

Jak wykończyć powierzchnię aby była gładka?

Najlepszym rozwiązaniem po zastosowaniu 3-4 warstw farby będzie pozostawienie na noc do całkowitego wyschnięcia. Następnego dnia użyć drobnego papieru ściernego 300 na mokro w celu polerowania powierzchni tak aby zrobiła się gładka.

Czy farba Flexi Paint jest odporna na działanie wody?

Farba jest wodoodporna. Jednak po zmoczeniu mogą wystąpić przebarwienia, ale po wyschnięciu powróci do swojego normalnego koloru, by temu zapobiec należy użyć dedykowanych produktów Top Coat Matt lub Top Coat Gloss. Również dobrym rozwiązaniem będzie użycie bezbarwnej gumy w sprayu.

Czy można ją mieszać z farbami akrylowymi?

Farby akrylowe można mieszać, ale także nadkaładać na Flexi Paint. Bardzo dobrze łapie akryle i pigmenty proszkowe. 

 

 

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 1016 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
Wszystko zawsze bezproblemowo, profesjonalnie zapakowane, szybka dostawa. Lepiej już chyba się nie da!
2024-06-17
Polecam serdecznie
pixel