Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Worbla

( ilość produktów: 36 )

Co to jest Worbla?

Worbla Art Serie to materiały termoplastyczne od niemieckiej firmy Cast4Art zaprojektowane z myślą o tworzeniu rekwizytów, kostiumów i prototypów. Obenie seria Worbla to 9 różnych produktów o odmiennej charakterystyce. W tym zawierają się 2 modele w postaci granulatu termoplastycznego oraz 7 rodzajów arkuszy. Wśród granulatów rozróżniamy Worbla Deco Art oraz Crystal Art. Są to zupełnie różne materiały. Pierwszy jest biały, można go malować, aktywuje się w 60°C i pracuje się nim zdecydowanie łatwiej niż Crystal Art, który dla odmiany potrzebuje temperatury 110°C. Jest za to przezroczysty i można go barwić aby tworzyć za jego pomocą świetle podświetlane efekty. Wśród arkuszy dla początkujących polecamy Worbla Finest Art. Jest to podstawowy, najprostszy, ale wszechstronny materiał. Niestety jego powierzchnia jest lekko chropowata więc jeśli potrzebujesz czegoś gładkiego to polecamy Black Art, Pearly Art lub Flame Art. Czym się wyróżniają? Worbla Black Art jest czarna, niesamowicie gładka i posiada bardzo drobną strukturę dzięki której rozciąga się równomiernie. Pearly Art jest biała, również jest gładka, ale od swojego czarnego odpowiednika wyróżnia się mocniejszym klejem, który pozwoli łączyć ją innymi kawałkami Worbli lub z innymi materiałami. Flame Art posiada podobnie gładką strukturę jak Black i Pearly Art, ale wyróżnia się czymś zupełnie innym. Jest to ognioodporny materiał sklasyfikowany jako trudnopalny przeznaczony do użytku profesjonalnego, tam gdzie przepisy przeciwpożarowe grają istotną rolę. A poza tym posiada doskonałe właściwości modelujące.

Czym charakteryzują się pozostałe produkty Worbla Art Serie?

Meshed Art jest pokryty siatką wzmacniającą, dzięki której jest mniej podatny na rozciąganie, rozrywanie czy tworzenie się prześwitów. Transpa Art jest elastyczny i jednocześnie stabilny co oznacza, że zachowuje nadany mu kształt. Co najważniejsze jest przezroczysty co daje wiele możliwości. KobraCast to najbardziej wszechstronny materiał Worbla. Posiada specjalną rozciągliwa siatkę dzięki której jest wysoko elastyczny, ale odporny na rozerwanie. materiał jest perforowany co uwidacznia się po aktywowaniu i rozciągnięciu materiału. Z całą pewnością nada się w projektach składających się z wielu krzywizn. Wszystkie produkty Worbla Art Serie są materiałami nietoksycznymi i wolnymi od rozpuszczalników.

Czym jest tworzywo termoplastyczne?

Tworzywa termoplastyczne to takie tworzywa sztuczne, które pod wpływem odpowiedniej temperatury stają się plastyczne. Po ostygnięciu stają się z powrotem sztywne i zachowują nadany im kształt. W przemyśle formowane są w procesie tłoczenia lub wtryskiwania. Nasze tworzywa termoplastyczne oferujemy w formie arkuszy oraz granulatu. Są to materiały o niskiej topliwości co oznacza, że aktywowane są w temperaturze od 60°C do 110°C.

Czym wyróżniają się termoplasty Worbla i Cosplayflex?

Worbla i Cosplayflex sprzedajemy w arkuszach w rozmiarach od 37,5 cm x 50cm do 1,5m x 1m. Mogą być reaktywowane wielokrotnie dzięki czemu, a raz użyty materiał możesz przetworzyć ponownie. Przy tym są to produkty niemal bezodpadowe ponieważ w większości przypadków ich resztki można ze sobą sklejać. Dzięki plastyczności, którą uzyskują we względnie niskiej temperaturze, można je łatwo formować. Umożliwią Ci tworzenie w dość łatwy sposób i krótkim czasie na stworzenie projektów o złożonym kształcie. Większość z nich przypomina plastik. Jedynie Cosplayflex Clear jest w formie gumowej maty dzięki czemu jest znacznie bardziej elastyczny. Jako, że jest transparentny nadaje się do podświetlanych projektów. A dzięki swojej konsystencji i grubości bardzo dobrze odciska się w formach. Worbla Transpa Art to również materiał przezroczysty. Od Cosplayflex Clear różni się tym, że jest sztywniejszy i lepiej zachowuje nadany mu kształt.

Jaki materiał wybrać?

Każdy z termoplastów Cosplayflex i Worbla ma odmienne cechy i zastosowanie. Cosplayflex jest podstawowym materiałem do budowy większości kostiumów. Ten polecamy najczęściej początkującym użytkownikom ze względu na uniwersalność, łatwość użycia oraz na niższą cenę. Dla bardziej wymagających z pewnością lepszym wyborem będzie Worbla. Black Art jest bardzo gładka i ma drobną strukturę. Pearly Art również jest niesamowicie gładka, ale przy tym biała i posiada bardzo mocny klej aktywowany pod wpływem ciepła. Flame Red wykorzystywana jest przez profesjonalistów, dla których ważną rolę odgrywają bezpieczeństwo i przepisy przeciwpożarowe ponieważ ta odmiana jest ognioodporna. Meshed Art posiada siatkę, która zapobiega rozerwaniu tworzywa podczas pracy. Za to najbardziej wszechstronnym i unikalnym materiałem jest Kobra Cast. Jest cieńsza, posiada wytrzymałą i rozciągliwą siatkę. Jest doskonałym uzupełnieniem tekstyliów ponieważ pozwala na nadanie i zachowanie kształtów.

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 901 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-18
PERFEKCYJNIE JAKOŚĆ SUPER EXPRESS WYSYŁKA
2024-04-12
Nigdy się nie zawiodłem! :D
pixel