Darmowa dostawa od 200,00 zł

Co to Foam Clay?

Foam Clay to specjalna masa plastyczna twardniejąca na powietrzu stosowana w projektach Cosplay. Po wyschnięciu pozostaje miękka i sprężysta, a efekt końcowy można porównać do pianki EVA. Produkt wykonany na bazie wodnej, jest nietoksyczny i bezpieczny w użyciu.

Pozwala na formowanie detali i jest lekka w obróbce. Po utwardzeniu można użyć w połączeniu z pianką EVA lub Cosplayflex. Po całkowitym wyschnięciu możesz go szlifować i docinać. Przy zachowaniu ostrożności można nawet delikatnie formować pod wpływem ciepła. Jest to świetne rozwiązanie do tworzenia skomplikowanych detali, kształtów i zdobień.

Jak używać Foam Clay?

Do formowania można użyć zarówno narzędzi jak i rąk. Podczas dłuższej pracy glinka traci swoją elastyczność. Możesz wtedy reaktywować ją dodając nieco wody. Wilgotna glinka klei się do pianki EVA. Natomiast wilgotnym palcem można wygładzić jego powierzchnię gdy glinka jest jeszcze plastyczna.

Masa schnie od 24 do nawet 48 godzin. Zależy do od rozmiaru wykonanej rzeźby. Całkowite wyschnięcie zewnętrznej warstwy zazwyczaj zajmuje kilkanaście godzin lecz, gdy warstwa jest gruba, wewnętrzna warstwa nadal pozostaje plastyczna przez długi czas. Nie przeszkadza to jednak w wykończeniu projektu z zewnątrz.

Foam Clay może być używany do wypełniania dużych otworów i szwów w piance choć do uzupełniania mniejszych ubytków polecamy Flexi Filler od Flexi Paint.

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 1044 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-13
dobra
2024-07-10
Wszystko ok. PolecamQ
pixel