Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zrobić zbroję Cosplay

2023-04-03
Jak zrobić zbroję Cosplay

Jak zrobić zbroję cosplay? Czy chcesz, aby Twoja zbroja cosplay była jak najbardziej realistyczna? Możesz to osiągnąć, używając pianki Eva. Istnieją również szablony, które ułatwiają stworzenie zbroi. Doświadczony cosplayer dokładnie wie, czym jest pianka i materiały termoplastyczne oraz jak ich używać, aby uzyskać doskonały rekwizyt. W naszym sklepie możesz nabyć piankę Eva w wielu rozmiarach, kolorach a także kształtki w formie trapezu, trójkąta, kwadratu oraz wałki i półwałki.

Jakie materiały są potrzebne do zrobienia zbroi cospaly?

Materiały potrzebne do wykonania zbroi będą zależeć od rodzaju projektu, który chcesz wykonać. Zazwyczaj będziesz potrzebować podstawy z pianki Eva, tektury, niektórych klejów, taśmy dwustronnej oraz farby. Będziesz także potrzebować kilku podstawowych narzędzi, takich jak nożyczki, małe noże lub przecinaki oraz tkaniny do wycięcia i dodania szczegółów do kostiumu. Narzędzia pomiarowe są również ważne, ponieważ przed rozpoczęciem projektu konieczne będzie uzyskanie odpowiednich wymiarów. Wszystkie te produkty dostępne są w naszym sklepie.

Jak zrobić zbroję cosplay?

Pianka Eva jest przydatnym materiałem do wykonania dowolnej zbroi, jest niedroga i dostępna w różnych kolorach, praca z nią jest bardzo łatwa i przynosi doskonałe efekty. W naszym sklepie możesz zamówić również piankę pod LED i samoprzylepną oraz narzędzia takie jak: nagrzewnicę, lutownicę i oczywiście farby. Części z niej wykonane można łatwo wyciąć, zszyć i połączyć. To sprawia, że jest to idealny wybór do tworzenia zbroi cosplayowej. Pianka jest również łatwa do zginania i kształtowania, co czyni ją preferowanym wyborem dla większości cosplayerów, którzy chcą uzyskać niestandardowe elementy zbroi, ramion i nóg, aby dopełnić swój cosplayowy wygląd.

Do ukształtowania pianki niezbędna jest nagrzewnica i taśma. Przydatny będzie także pistolet do klejenia, ponieważ uda się szybko skleić prawie wszystko. W rzeczywistości istnieją dwa rodzaje pistoletów do klejenia, których można użyć. Jeśli używasz cienkich materiałów, możesz wybrać rodzaj klejenia na zimno. Tymczasem, jeśli chcesz pracować na kawałku zanim wyschnie, zaleca się użycie pistoletu do klejenia na gorąco. Jeśli chodzi o łączenie wszystkich kawałków pianki Eva użycie nagrzewnicy jest bardziej pożądane niż użycie zwykłej taśmy. Dzieje się tak, ponieważ urządzenie może ściśle łączyć ze sobą wycięte elementy i powoduje ich uszczelnienie.

Jakie są pomysły na zbroje?

Nie ograniczaj się do zrobienia zbroi rycerskiej. Istnieje wiele innych pomysłów na zbroje, ponieważ świat cosplayu oferuje nieskończone możliwości i opcje. Chociaż zbroja rycerska jest najczęstsza, możesz także stworzyć zbroję o tematyce science-fiction i fantasy. W Internecie pojawiają się również inne pomysły na zbroje inspirowane średniowieczem, więc będziesz mieć więcej opcji do wyboru lub zrób coś oryginalnego. Po zapoznaniu się z niektórymi typowymi materiałami używanymi do produkcji zbroi cosplay, nadszedł czas, aby je połączyć i przejść do prawdziwej pracy.

Wykonywanie zbroi rycerskiej

Czy wiesz, że istnieje wiele rodzajów zbroi, które możesz wykonać? Popularnym wyborem jest zbroja rycerska, którą często można zobaczyć na forach internetowych, gdy cosplayerzy zaczynają dzielić się opiniami. Jest to popularny wybór ponieważ jest łatwiejszy do wykonania, w przeciwieństwie do innych kostiumów, które wymagają szczegółów, aby były bardziej realistyczne. Gdy twoja zbroja cosplay zostanie wypolerowana i dobrze pomalowana, z pewnością będzie miała niemal prawdziwy metaliczny efekt.

Oto jak to się robi zbroję cosplay:

Zacznijmy od pianki EVA o grubości 6 mm. Możesz użyć różnych części, aby utworzyć główne elementy swojego szablonu. Po wydrukowaniu wzoru umieść go na kartonie. Może to być skuteczny sposób na połączenie wszystkich elementów. Następnie zakreśl je na piance farbą lub pisakiem żelowym. Pamiętaj, aby nie używać długopisów, ponieważ oznaczenia są trudne do zamalowania.

Pancerz zbroi cospaly. W tym wzorze napierśnik do zbroi rycerskiej składa się z 5 części. W tej części zajmiemy się klejeniem, dlatego lepiej przygotować klej w sztyfcie lub pistolet do klejenia. Najpierw połącz dwie części, które tworzą tył, mogą być przyklejone wzdłuż szwu i wzdłuż dolnej części przodu pancerza. Aby uformować piankę użyj nagrzewnicy. Możesz także tworzyć elementy zakrzywione po bokach i ramionach, używając obu połówek. Do zamocowania pozostałych części można użyć taśmy lub rzepów które są regulowane, dzięki czemu można je łatwo przykleić i nosić.

Części zbroi cosplay na nogi i ręce

Twoja zbroja rycerza nie byłaby kompletna, gdybyś nie miał wykonanych tych elementów. Nasz kawałek nogi składa się z 5 części, które utworzą golenie i nogi, kolano i dwie części, które będą przebiegać po obu stronach. Za pomocą ciepła uformuj część nożną i zacznij przyklejać do części kolanowej. Nadal możesz używać rzepów, aby mocno trzymać razem grube kawałki. To powinno wystarczyć, aby założyć elementy na stopy.

Tak więc kończymy z nogą. Czas zacząć robić broń. Korzystając z pianki i szablonów, zabierz się do pracy. Czy jesteś gotowy, aby skompletować swoją zbroję? Niezbędne jest tworzenie hełmu i jego malowanie. Weź szablon, umieść go na kartonie i wytnij nożem. Sklej elementy razem, aby utworzyć hełm. Pamiętaj, aby odpowiednio zmierzyć, aby nie był za mały lub za duży w stosunku do rozmiaru głowy. Używając nagrzewnicy jako źródła ciepła, uformuj pianę i dodaj detale. 

Farba akrylowa do zbroi cosplay

Czy wiesz, że farby akrylowe mogą pomóc w uzyskaniu realistycznie wyglądającej zbroi cosplay? Malowanie wypukłych wzorów jest w rzeczywistości najlepszą częścią tworzenia zbroi. Dzięki temu Twoja pianka Eva będzie wyglądać jak średniowieczna zbroja, o której zawsze marzyłeś. Możesz zacząć malować zbroję czarną farbą akrylową. Stworzy to bardziej postarzały wygląd, chociaż niektórzy pokryją go później srebrną farbą. Stworzy to również bardziej postarzały wygląd, a dodanie złotej farby wokół krawędzi sprawi, że będzie bardziej atrakcyjny. 

 

 

 

  

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 901 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-16
Zamówienie bardzo dobrze spakowane, szybko wysłane
2024-04-12
Bardzo szybka realizacja!
pixel