Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Cosplay wcielanie się w postaci z popkultury

2023-03-01
Cosplay wcielanie się w postaci z popkultury

Cosplay wcielanie się w postaci z popkultury. Cosplay to fenomen popkultury, to swego rodzaju teatr postaci z gier wideo, anime, manga i filmów. W związku z tym cosplay jest pochodną kultury popularnej, a wszystkie jego działania zależą od tego, co dzieje się w umysłach fanów określonej strefy rozrywki. Nie wystarczy zrobić sobie odpowiedni strój, każdy cosplayer musi w pełni naśladować zachowanie wybranego bohatera, sposób mówienia, odpowiedniki zwykłych zwrotów i gestów, pokazywać jego charakter. W odtworzeniu danej postaci pomagają dobrze dobrane materiały, z których szyte są kostiumy oraz dodatki. W sklepie Cosplay Craft, można zamówić zarówno materiały tekstylne, termoplastyczne, piankę EVA, filc, kleje, peruki, farby, jak też narzędzia, przełączniki i przyciski.

Czym jest popkultura?

Warunkiem powstania popkultury jest samo istnienie struktury społeczeństwa masowego. Jednak kultura zyskuje przedrostek „pop”, jeśli staje się czymś więcej niż tylko grą umysłową czy twórczą refleksją, pewne dzieło musi być znane i popularne w społeczności. Chwytliwy, wręcz teatralny i efektowny kostium superbohatera należy do jednego z najciekawszych elementów gatunku. Popkultura to rozrywka i informacja, która jest przeznaczona dla odbiorców. Ma na celu kształtowanie zainteresowania ludzi. Ta kultura jest codzienna i znana każdemu, kto interesuje się telewizją i transmisją przez Internet. Głównymi elementami popkultury jest komercja. Ludzie płacą za coś, co daje im sposób na ucieczkę od biznesu i zmartwień. Kultura masowa potrafi grać na emocjach i wrażeniach ludzi.

Cosplay - wcielanie się w postaci z popkultury

Ci, którzy biorą udział w cosplayu, całkowicie identyfikują się ze swoją charakterystyczną postacią, tworzą takie same ubrania, fryzurę, są nazywani częścią składową postaci, a nawet określają sposób mówienia i intonację. Kostiumy są tworami indywidualnymi, tworzonymi dla siebie według własnego szkicu. 

Amerykański i europejski cosplay różni się nieco od cosplayu charakterystycznego dla Kraju Kwitnącej Wiśni. Wśród zachodnich cosplayerów większy współczynnik identyfikuje się z bohaterami filmów science fiction, komiksów, postaciami historycznymi oraz innymi z filmów o tematyce różnych wydarzeń z historii. Cosplay jest bardzo wyjątkowym wydarzeniem science fiction i fantasy. Oryginalny cosplay to świetna propozycja dla wszystkich marzeń, bo cosplayer sam wymyśla i kreuje daną postać z popkultury. Tutaj wszystkie fantazje i oryginalne pomysły mogą znaleźć ujście w stworzeniu cosplayu.

Wykonanie pięknego kostiumu wiernie oddającego danego bohatera wymaga wiele czasu i poszukiwania materiałów. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty sklepu Cosplay Craft, który posiada asortyment niezbędny do realizacji każdego zadania. Z tworzyw termoplastycznych można stworzyć kostium oraz dodatki takie jak chociażby broń, jest to materiał, który pod wpływem odpowiedniej temperatury staje się plastyczny a po ostygnięciu staje się znowu sztywny zachowując nadany kształt. Również pianka EVA jest chętnie wykorzystywana do tworzenia kostiumów cosplay, ponieważ jest tworzywem miękkim łatwym w formowaniu pod wpływem ciepła, uzyskując oczekiwany kształt. Jest łatwa do cięcia, lekka i odporna na promienie UV.

Czym jest cosplay w masowej kulturze?

Śledzenie pracy cosplayerów na Instagramie jest bardzo ekscytujące: obrazy są dopracowane w każdym szczególe kostiumu, wierna kopia roli i emocji wybranych postaci, starannie ułożone peruki. Wielu cosplayerów lubi publikować proces tworzenie kostiumów, co jest bardzo zabawne do oglądania. Cosplay to nie tylko zakup kostiumu z peruką i przebranie się na festiwal i zrobienie sobie zdjęcia. Cosplay to przede wszystkim żmudna praca.

Obserwując dużą liczbę pasjonatów tego hobby za pośrednictwem sieci społecznościowych, możemy podsumować pracę nad stworzeniem wizerunku:

1.Przede wszystkim musisz wybrać postać. Cosplayer opiera swój wybór na popularnym bohaterze, który jest teraz w modzie. Osoba szuka tego bohatera, który nie tylko będzie mu odpowiadał na zewnątrz, ale także jego charakter będzie łatwiejszy do odtworzenia.

2.Po dokonaniu wyboru rozpoczyna się praca nad kostiumem. Jeśli cosplayer nie zamawia kostiumów w sklepach internetowych, to zazwyczaj sam je szyje. Ważny jest również wybór odpowiedniej tkaniny, a części mogą mieć różne materiały. Dlatego jeszcze przed przystąpieniem do szycia kostiumu cosplayer starannie dobiera tkaniny pod kątem składu i odcienia kolorów.

3.Oprócz kostiumu wymagana jest peruka. Można zauważyć, że cosplayerzy mogą przerabiać peruki, których już nie potrzebują. Niezbędne jest także nałożenie makijażu.

Aby dobrze przygotować się do wystąpienia na festiwalu lub spotkaniu cosplayowym, warto skorzystać z produktów dostępnych w Cosplay Craft. Jeżeli potrzebna będzie pomoc w wyborze materiałów, można skorzystać z pomocy pracowników sklepu, którzy doradzą najlepsze rozwiązanie.

Wniosek

Zainteresowanie cosplayem stale rośnie a ma to związek z popkulturą, postaciami, które w danym okresie są na topie i wzbudzają zaciekawienie masowego odbiorcy. Kultura cosplayu nie została jeszcze w pełni poznana, szybko się rozwija, coraz bardziej rozszerzając swój zakres. Istnieją nowe rodzaje cosplayów, standardy są udoskonalane i codziennie zdobywają nowych fanów. Co więcej, nie tylko uczniowie i studenci angażują się w cosplay, ale także osoby starsze, które wybierają dla siebie najczęściej postacie z filmów historycznych. Cosplay to kultura sama w sobie, włączając w to społeczności fanów. Dla każdego komiksu, programu telewizyjnego, filmu, kreskówki lub książki jest fan, który kocha go na tyle że tworzy cosplay. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 1016 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
Wszystko zawsze bezproblemowo, profesjonalnie zapakowane, szybka dostawa. Lepiej już chyba się nie da!
2024-06-19
Szybka wysyłka, dobry kontakt. Bardzo polecam!
pixel